Роман Ніцович взяв участь в Національному експертному форумі

16 червня 2017

Керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович взяв участь в панелі «Енергетичний сектор – точка зросту» Сьомого Національного енергетичного форуму, організованого Iнститутом Горшеніна та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта.

Зокрема, аналітик зупинився на кроках, які необхідні для завершення реформи ринку газу, серед яких – відокремлення і створення незалежного оператора ГТС, монетизація субсидій на рівні споживачів, припинення регулювання цін, вирішення проблемних питань у розрахунках.

Разом з тим, представник DiXi Group, зауважив, що навіть повністю лібералізований ринок, в кому домінуватиме одним суб'єкт (НАК "Нафтогаз України"), не зможе стати конкурентним та високоліквідним.

"Сьогодні ресурсами газу володіє переважно "Нафтогаз", він домінує на ринку імпорту та на ринку видобутку газу. Може бути конкурентним ринок, де 73% контролюється одним суб'єктом? Напевно, ні. Тому наступним етапом після відкриття роздрібного ринку газу буде обмеження домінуючого становища "Нафтогазу". Є цілий набір ринкових - не адміністративних, а ринкових інструментів, якими це становище "Нафтогазу" можна обмежити. Наприклад, програма вивільнення газу, коли частина газу продається на біржі. Цей шлях пройшли Угорщина, Польща",- підкреслив Роман Ніцович.

 

За матеріалами «Лівого берега»

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG