Експерти DiXi Group співорганізували дискусію, присвячену законопроектам з енергоефективності

15 червня 2017

У Києві в рамках проекту EU4Energy відбулося обговорення на вищому рівні, у якому взяли участь члени парламенту, фахівці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Європейського банку реконструкції і розвитку, аналітичного центру Dixi Group та Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Учасники обговорили законодавчі ініціативи в сфері енергоефективності, які є надзвичайно важливими для продовження реформ в Україні, а також обмінялися думками щодо їх подальшої реалізації. Зустріч відбулася напередодні розгляду законопроектів про комерційний облік теплової енергії та водопостачання і про енергетичну ефективність будівель у Верховній Раді.

Експерт Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Світлана Kарпишина, представила оновлену інформацію про стан відповідності обох законопроектів положенням Договору про Енергетичне Співтовариство і норм енергетичної ефективності будівель Директиви 2010/31/ЄС, які відсутними в поточній версії проекту закону, тобто мова йде по обов'язкову сертифікацію енергоспоживання індивідуальних квартир в будинках, що підлягають продажу або оренді, а також регулярні технічні інспекції систем опалення та охолодження будівель.

Члени Комітету Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України, присутні на засіданні, висловили заклопотаність у зв'язку з фінансовим тягарем на споживачів, що випливають із закону про енергоефективність будівель і невизначеністю конкретних процедур і витрат на сертифікацію. Експерти ЄБРР наголосили на важливості сертифікатів в наданні рекомендацій щодо підвищення ефективності використання енергії для мешканців будинків. 

Учасники висловили впевненість у тому, що проекту закону про комерційний облік теплової енергії та водопостачання і важливість його проходження у парламенті. Був зроблений висновок про те, що компенсація за дозуючого обладнання, переданого споживачам залишається тільки полеміка запобігання рахунок від прийняття.

Зустріч була організована за підтримки Секретаріату Енергетичного співтовариства (в рамках проекту EU4Energy) і аналітичного центру Dixi Group.

Проект Eu4Energy є частиною ініціативи EU4Energy, яка охоплює всю підтримку ЄС для розробки політики у сфері енергетики та енергоефективності в регіоні Східного партнерства, який об'єднує ЄС, його держави-члени і шість країн-партнерів: Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову та Україну.

НАШІ ПЛАТФОРМИ

Інформаційно-аналітичний ресурс«Українська енергетика UA-Energy.org» є унікальною платформою для інформування

UA-ENERGY.ORG

Сайт коаліції, що об'єднує експертів провідних аналітичних центрів та громадських організацій у галузі енергетики та охорони довкілля

enref.org

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

eiti.org.ua

Незалежна платформа для публічного діалогу з питань розвідки та видобутку нетрадиційного газу

newgas.org.ua

Відкритий дискусійний онлайн майданчик, який дає можливість усім охочим запропонувати конструктивну, реалістичну стратегію

ENKARTA.ORG